Dziś rusza druga edycja Polickiego Budżetu Obywatelskiego. W tej edycji czekamy na Państwa projekty, które będą realizowane w 2017 roku. W stosunku do zeszłego roku przygotowaliśmy kilka istotnych zmian. Po pierwsze podzieliliśmy kwotę miliona złotych na dwie części: dla miasta oraz dla sołectw. Na projekty miejskie przeznaczamy 750.000 zł, natomiast na realizację zadań sołeckich 250.000 zł. Wymienione kwoty ograniczają też wartość składanych przez Państwa projektów.

Kolejna zmiana dotyczy głosowania. W tej edycji na karcie do głosowania będzie można wybrać dowolną ilość zadań, które według Państwa będą warte realizacji. Dzięki temu nie trzeba się ograniczać do wyboru tylko jednego projektu.

W tym roku o tydzień wydłużamy czas, jaki mają Państwo na oddanie głosu. Zmianie ulega też sposób głosowania. Każdy z głosujących może oddać tylko jedną kartę do głosowania. Będzie to można zrobić w kancelarii Urzędu Miejskiego lub w trakcie dyżurów w świetlicach rad osiedlowych i sołeckich. Kartę będzie można też wysłać pocztą lub e-mailem. W tym wypadku warunkiem oddania ważnego głosu jest to, aby w jednej kopercie lub w wiadomości z jednego adresu e-mail była tylko jedna karta. Oczywiście umożliwimy również głosowanie przez formularz internetowy.

Wszystkie techniczne szczegóły dotyczące tegorocznej edycji Polickiego Budżetu Obywatelskiego znajdą Państwo na stronie internetowej www.bo.police.pl oraz w broszurach i na ulotkach. W razie jakichkolwiek wątpliwości

podajemy tam numery telefonów do naszych pracowników, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania.

Zachęcam Państwa do składania projektów. Liczę na to, że w tym roku zbierzemy od Państwa jeszcze więcej pomysłów niż w ubiegłej edycji budżetu obywatelskiego!

Burmistrz Polic
Władysław DIAKUN 

 

 

TERMINY

2 lipca – 14 września 2018 r.
– składanie wniosków z propozycjami zadań,

 

15 września – 31 października 2018 r.
– weryfikacja złożonych wniosków przez Zespół ds. budżetu obywatelskiego,

 

1 listopada 2018 r.
– najpóźniejszy termin ogłoszenia regulaminu losowania miejsc na karcie do głosowania oraz udostępnienia protokołu z weryfikacji zadań,

 

8 listopada 2018 r.
– najpóźniejszy termin publicznego losowania miejsc na karcie do głosowania,

 

15 listopada - 1 grudnia 2018 r.
- głosowanie,

 

10 grudnia 2018 r.
– ogłoszenie wyników głosowania.